Godziny pracy

Godziny urzędowania Europejskiej Agencji Chemikaliów są następujące:
poniedziałek–piątek 09:00–18:00 (czasu helsińskiego)

Składanie dokumentacji poprzez narzędzia IT

DokumentacjęREACH iCLP można składać za pomocą REACH-IT od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–21:00 (czasu helsińskiego). REACH-IT jest zazwyczaj nieczynny w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy.

Wnioski dotycząceproduktów biobójczych oraz PIC można składać za pośrednictwem R4BP 3 i ePIC przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Pomoc można uzyskać w godzinach urzędowania ECHA.

Dni urzędowo wolne od pracy w 2018 r.

  • 1 stycznia, poniedziałek, Nowy Rok
  • 2 stycznia, wtorek, dzień po Nowym Roku
  • 29 marca, czwartek, Wielki Czwartek
  • 30 marca, piątek, Wielki Piątek
  • 2 kwietnia, poniedziałek, Poniedziałek Wielkanocny
  • 1 maja, wtorek, Święto Pracy
  • 10 maja, czwartek, Wniebowstąpienie
  • 22 czerwca, piątek, wigilia św. Jana
  • 15 sierpnia, środa, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny
  • 1 listopada, czwartek, Wszystkich Świętych
  • 6 grudnia, czwartek, fińskie święto niepodległości
  • 24 grudnia, poniedziałek, Wigilia Bożego Narodzenia
  • 25 grudnia, wtorek, Boże Narodzenie
  • 26 grudnia, środa, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia
  • 27-31 grudnia, czwartek–poniedziałek, zamknięcie biur ECHA na koniec roku (3 dni)

Public holidays in 2019

  • January 1, Tuesday, New Year’s Day
  • January 2, Wednesday, Day following New Year’s Day
  • April 19 , Friday, Good Friday
  • April 22, Monday, Easter Monday
  • May 1, Wednesday, Labour Day
  • May 9, Thursday, R. Schuman Day
  • May 30, Thursday, Ascension Day
  • May 31, Friday, Day following Ascension
  • June 21, Friday, Midsummer Eve
  • August 15, Thursday, Assumption Day
  • November 1, Friday, All Saints’ Day
  • December 6, Friday, Independence Day
  • December 24, Tuesday, Christmas Eve
  • December 25, Wednesday, Christmas Day
  • December 26, Thursday, Boxing day
  • December 27-31, Friday to Tuesday, ECHA end of year closure (3 days)

Categories Display